Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

, ,

Handbike trenažér ve Fenixu

Publikováno:
29. 9. 2018
fenix czechmade banner b3bea5bb

Od pondělí 24. září jsme se ve Fenixu stali hrdými majiteli unikátního handbike trenažéru. Krasavce nám osobně předali Heřman Volf a Tomáš Pchálek z Cesty za snem. Peníze na trenažér se podařilo získat v rámci obří crowdfundigové akce „Trenažéry handbike na spinálky“. A že se peněz podařilo získat víc, než se předpokládalo, máme jeden trenažér i u nás. Díky, Héřo!

A v čem že je trenažer tak unikátní? To samozřejmě nejlíp zjistíte, když jej osobně dorazíte vyzkoušet. Těšit se můžete na interaktivní trenažér s elektromagnetickým brzdným systémem, který dokáže simulovat výšková převýšení vybrané trasy, výsledkovou listinu, kde poměříte síly s ostatními závodníky a samozřejmě na nás, se kterými můžete sdílet svou radost z dosažených výsledků… 🙂

Cesta za snem

Cesta za snem nyní každoročně pořádá několik zavedených akcí, které mají společného jmenovatele. Tím je integrace lidí s hendikepem a lidí zdravých. Jejich výčet by byl opravdu dlouhý, takže zmíníme jen některé. „Řídíme to všichni!“ se zaměřením na řízení automobilů s ručním ovládáním na atraktivních místech, např. na mosteckém automotodromu, „Praha letí napříč handicapy“, což je tradiční letecký den v simulátoru volného pádu, „ČEZ Handy Kvadriatlon“, tedy čtyřboj dvojic hendikepovaných a zdravých v centru Prahy. A samozřejmě „Metrostav Handy Cyklo Maraton“, nejdelší cyklistický podnik v ČR, který aktivně propojuje zdravé a hendikepované do sportovních týmů a v rámci kterého se peníze na trenažéry podařilo získat.

Heřman Volf je bývalý vrcholový atlet, pro kterého se stal osudný rok 2006, kdy po těžkém pádu na lyžích zůstal na vozíku. Sportovec tělem i duší to však nevzdal. Rok po úrazu sjel na monoski osudný kopec a za další dva roky založil projekt Cesta za snem – Křížem krážem Evropou na handbiku. Během čtyř let absolvoval na handbiku přes 6000 kilometrů skrze celou Evropu. A to nejen díky lásce ke sportu a pohybu obecně, ale také ukázat ostatním lidem s podobným osudem, že i přes svůj hendikep mohou žít plnohodnotným aktivním životem.

A my mu držíme pěsti do další práce, protože je to fakt borec!