Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Kalendáře pro Fenix táhnou. Filipa Hladíka ocenili na Úřadu vlády

filip hladik take to zvladnu cover 471df32f
Publikováno:
20. 12. 2023
fenix czechmade banner b3bea5bb

Vládní výbor pro osoby se zdravotním postižením vyhlásil tento rok již posedmé fotografickou soutěž, tentokrát na téma „Také to zvládnu!“. Hodnoceno bylo celkem dvaadevadesát přihlášených děl. Tříčlenná porota, která rozhodovala o vítězích soutěže, byla složena z fotografů a zástupců Úřadu vlády České republiky. Ceny byly uděleny za fotografie, které nejlépe zachycují schopnosti a dovednosti osob se zdravotním postižením vztahujících se k osobnímu, ale i pracovnímu životu. Letošní ročník ovládla fotografie z charitativního kalendáře ParaCENTRA Fenix.

Autorem našeho kalendáře pro rok 2023 byl náš dlouholetý klient a podporovatel Filip Hladík. Na začátku prosince se tak vypravil do Strakovy akademie převzít zaslouženou cenu. „Moc bych chtěl poděkovat ParaCENTRU Fenix, že mě přihlásilo do soutěže. Velký dík patří hlavně všem lidem, kteří se podíleli na jeho dosavadní činnosti,” řekl fotograf.

Porotci soutěže prozradili, že vybrat z celého Filipova kalendáře jednu fotografii byl těžký oříšek. Tou nejlepší se nakonec stal Jezdec nebo letec. „Jel jsem tehdy do Mladé Boleslavi na letecký den. Nebylo mi úplně dobře, takže jsem na místo dorazil až, když měli letadla v hangárech. Fotka vznikla vlastně tímto okamžikem. Nikde nebyla žádná pořádná světla, takže jsme připevnili rozsvícený mobil na křídlo a jeden na vrtuli,“ doplnil Filip ještě příběh vítězného snímku. Na fotografii je zachycen majitel letadla, který jej nabourané opravil a lehce uzpůsobil pro potřeby pilota vozíčkáře, tedy Jezdec nebo letec.

Filipovi moc gratulujeme a děkujeme za pomoc a reprezentaci ParaCENTRA Fenix. Vy nyní stále můžete pořizovat zbrusu nový charitativní kalendář pro tento rok. Autorem je opět jeden z našich nadaných klientů Petr Jonák. Věříme, že bude neméně úspěšný.

Inspirativní kalendář na podporu lidí s hendikepem objednávejte na roztacime.cz. Celá částka 500 korun pomůže ke zkvalitnění služeb pro osoby s poškozením míchy.