Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Na kolech v okolí Židlochovic

Publikováno:
14. 5. 2020
fenix czechmade banner b3bea5bb

Začalo krásné období jara a my prožíváme nezvyklou situaci, kdy řešíme krizi zaviněnou zákeřným koronavirem a vyhlášení nouzového stavu. Ale i v tomto období, při dodržení bezpečnostních opatření, se dá vyjet na výlet a opustit bezpečí domova.

S manželem jsme se vydali na výlet ze Židlochovic do Ivaňe. Já na handbiku a manžel na kole. Auto jsme zaparkovali na novém parkovišti v Židlochovicích naproti vlakovému nádraží. Nádraží je nově opravené. Železniční trať vede ze sousedních Hrušovan a provoz byl obnoven roku 2019. Do Židlochovic vede odbočka vlakové linky S3 Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Tady se dá napojit na cyklostezku. Cyklostezka dále vede kolem čističky odpadních vod, oblasti Mokřad, mezi poli, koupalištěm v Žabčicích, vedle železniční trati do Vranovic a přes Přibice, vinohrady až do Ivaňe. Celá trasa je dlouhá 15 km a s cestou nazpět je to krásných 30 km projížďky vesměs po rovině.

Měli jsme krásné počasí a sporadicky jsme potkávali většinou cyklisty s rouškami. Hned jsme pookřáli. V přírodě člověk přijde na jiné myšlenky a vše se mu potom zdá snadnější.

Vřele tuto trasu doporučuji. Pro méně zdatné je možno trasu zkrátit a pro ty, kteří zvládají větší zátěž se trasa může prodloužit až k nádrži Nové Mlýny.

zidlochovice ivan

Blanka Cabalková