Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Na železnici, dějou se věci

Publikováno:
2. 1. 2020
fenix czechmade banner b3bea5bb

Od neděle 15. prosince 2019 začaly na železnici platit nové jízdní řády a s nimi přišla další změna, tentokrát mnohem zásadnější. Po Českých drahách převzali noví dopravci některé regionální linky. Stát si od této změny slibuje, že cestování vlakem zlevní a zvýší se kvalita nabízených služeb.

Možná jste v médiích zaznamenali, že to zatím přineslo zmatky a chaos. Tímto nechci nové dopravce kritizovat, neboť každá zásadnější změna s sebou většinou přináší porodní bolesti, ale musím se s vámi podělit o jeden nemilý fakt, který přinesla změna dopravce na trase Brno – Bohumín. Konkrétně tento spoj nyní zajišťuje RegioJet a jak jste se mohli dočíst v jednom z minulých čísel Zpravodaje, má vcelku striktní podmínky pro přepravu osob na vozíku. Jen pro připomenutí – vozík s max. šířkou 60 cm a vozíčkář se musí sám přesunout na vyhrazené sedadlo. Tato informace je nově ověřena přímo u společnosti RegioJet. Takže pokud si budete chtít udělat výlet např. do Ostravy na Coloursy jako doposud a jste na elektrickém vozíku, tak máte jednoduše smůlu.

Pokud máte nějaké informace a zkušenosti o dalších „nových“ spojích, budeme rádi, když se o ně s námi podělíte na email vocka@pcfenix.cz.

Tak šťastnou cestu! 🙂