Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

,

Nadace a poskytnutí příspěvku na rehabilitaci

Publikováno:
28. 3. 2021
fenix czechmade banner b3bea5bb

Milé klientky, milí klienti,

v rámci našich zdravotních služeb můžete využívat fyzioterapii buď prostřednictvím poukazu od lékaře nebo jako samoplátci za 300 Kč/50 minut. Jelikož máme od každé zdravotní pojišťovny určité limity, které nám říkají, jaký počet rehabilitací a v jaké finanční výši nám pro každého klienta proplatí, nemůžeme poskytovat fyzioterapii v rámci zdravotního poukazu kontinuálně. Uvědomujeme si však, že pro některé klienty to může znamenat nemalý zásah do jejich rozpočtu. Jsou tu dvě varianty, které v tomto mohou klientům pomoci. Primárně je možné na cvičení využít poukaz od lékaře. Druhou možností je oslovit nadace. Není vždy v možnostech člověka pomůcku nebo službu, kterou potřebuje, plně financovat ze svých vlastních zdrojů. To i v případě, že na konkrétní věc (kompenzační pomůcku, automobil, vozík apod.) přispívá pojišťovna, nebo úřad práce. Příspěvek nemusí pokrýt náklady na koupi a je třeba zbylou částku doplatit z jiného zdroje.

Je pochopitelné, že člověk nemusí potřebnou částkou disponovat obzvlášť při pořizování více pomůcek, nebo zajištění služeb (osobní asistence, rehabilitace, rehabilitační pobyty apod.). V tomto případě však mohou pomoci nadace. V rámci ČR je mnoho nadací, které přispívají na věci nebo služby, které jsou pro konkrétního žadatele nezbytné. Příkladem služeb mohou být právě rehabilitace, které jsou důležité pro celkovou fyzickou kondici dotyčného. Nadace jsou tu právě proto, aby poskytli pomoc potřebným.

Pokud zvažujete, že byste nadace oslovili, ale nevíte, jak žádost sepsat a co vše je potřeba k žádostem přiložit apod., můžete se obrátit na naše sociální poradenství. Konkrétně nás můžete oslovit přes e-mail: zamazalova@pcfenix.cz, soulakova@pcfenix.cz nebo na tel. čísle: 739 646 396.