Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

, ,

Bezbariérová Nová radnice – Ostrava jako na dlani

Publikováno:
29. 9. 2017

Spousta lidí na vozíku má omezené možnosti podívat se na město z ptačí perspektivy. Dozvěděl jsem se, že v Ostravě to je možné. Konkrétně z bezbariérové Nové radnice. Jedné srpnové soboty jsme se s přítelkyní vydali do Ostravy vlakem. Objednání bezbariérového vlaku den dopředu funguje skvěle. Ráno jsme nastoupili do rychlíku a za dvě hodiny jsme byli na nádraží v Ostravě – Svinov. Mile mě překvapilo kompletně zrekonstruované nádraží i nástupiště. Na všech nástupištích je fungující výtah, kterým se člověk dostane bez problémů k nádražní budově. Dalším milým překvapením byly automaticky otvíratelné dveře, velká bezbariérová toaleta a krásná, čistá nádražní restaurace.

Nedaleko od nádraží jsou zrekonstruované Svinovské mosty, na které se dostanete výtahem. Odsud jezdí každou chvíli městská bezbariérová doprava, kterou jsme využili k přesunu do centra Ostravy. Bylo ukrutné vedro, tak jsme chtěli mít vyhlídku z věže Nové radnice za sebou. Do budovy radnice je kompletně bezbariérový přístup. Nejdříve se však musíte dostat prvním výtahem do patra, kde se vás ujme ochotný personál a s ním se druhým výtahem dostanete do infocentra. Tam je výtah, který vás vyveze na věž. Z výšky 80 metrů je krásný výhled na celou Ostravu. Za poplatek můžete využít dalekohled. Já jsem byl tak uchvácen z krásného výhledu, že jsem jen fotografoval.

Po prohlídce jsme hledali, kde si dát oběd. Nakonec jsme zkusili restauraci, která je přímo v budově radnice. Součástí je veliká terasa s dětským hřištěm, kde jsme si dali velice chutné jídlo za super peníze. Přímo do restaurace se lze dostat plošinou. Samozřejmostí byla i moderní, bezbariérová toaleta, která je hned u vstupu, tudíž ji lze v “naléhavém” případě využít.

Závěrem musím konstatovat, že mně učarovala bezbariérovost a vstřícný přístup lidí. Už teď plánujeme další výlet do Ostravy, tentokrát do průmyslového areálu Dolních Vítkovic a další rozhlednu Bolt Tower.

Jan Vočka