Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

,

Oficiální předání exoskeltu UNILEXA

predani exoskelet fenix 7342d2ce
Publikováno:
27. 8. 2020

25. srpna se v ParaCENTRU Fenix konalo oficiální předání dvou exoskeletů UNILEXA od společnosti MEBSTER. Jeden si převzal náš klient Radek Coufal a druhý bude sloužit pro potřeby ParaCENTRA Fenix. Tyto exoskelety jsou uživatelsky přívětivé, funkční a cenově dostupné řešení pro ty, kteří by se rádi znovu postavili na nohy.

Na rozdíl od robotických exoskeletů je u systému UNILEXA kladen důraz na vlastní aktivitu pacienta, umožňuje intenzivní rehabilitaci. Využití ostatních zařízení se omezuje převážně na kompenzační funkci v běžném životě. Zařízení UNILEXA v rámci svého využití zahrnuje oproti konkurenčním systémům i trénink dynamického zpevnění trupu (postury) a dynamické posturální stability. Nezanedbatelnou výhodou je nízká cena a to nejen v absolutní částce, ale i její poměr k přínosu zařízení. Cena je mnohdy určujícím faktorem pro domácí použití, a proto je zařízení také efektivním nástrojem autoterapie. V neposlední řadě je třeba zmínit snadnou údržbu a manipulaci s ním.

Jsme moc rádi, že jsme se mohli do tohoto unikátního českého projektu zapojit a zároveň moc děkujeme společnosti ČSOB, která tyto pomůcky financovala.