Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Osobní asistence v roce 2019

Publikováno:
26. 11. 2019

Milí čtenáři,

už je to tady! Vánoční nálada je pomalu cítit ze všech stran. Konec roku už se blíží a my si zase brzy budeme lámat hlavu, s jakým novým slibem vstoupíme do roku nového. Ještě než to všechno nastane, dovolte mi, abych shrnula rok letošní.

Ač se to nezdá, osobní asistence v roce 2019 oslavila deset let svého fungování. Ač byly začátky leckdy složité, stav, ke kterému jsme se proasistovali dnes, je famózní. Rok 2019 přinesl velké změny. Největší z nich bylo samotné rozdělení služby. Mimo střídání stráží na pozici vedoucího, se o chod služby dělí dvě osoby. Jedna na pozici vedoucí služby a druhá jako koordinátor osobní asistence. Ve zkratce to znamená, že vedoucí služby se stará o chod služby a koordinátor o chod asistencí. Tyto změny plynuly ze skutečnosti, že počet klientů i asistentů vystoupal v neúnosnou tíhu pro jednu člověčí hlavu. Pro vaši představu: počet asistentů, kteří jak my říkáme „páchají dobro na klientech“, je nyní 19 a  klientů, kteří nám umožňují službu osobní asistence realizovat, je 39. Počet odasistovaných hodin přímé péče u klientů je od ledna do listopadu tohoto roku zhruba 7 000. Wau!

Chtěla bych vyjádřit vděk všem, kteří se na realizaci této služby podílejí a především ParaCENTRU Fenix, že poskytuje možnost lidem s postižením zůstat ve svém přirozeném prostředí a žít život dle svých představ. Děkuji za všechny strasti, které nás posouvají dál a za všechny krásné chvíle, které spolu během asistence vytváříme a zažíváme. A předsevzetí, které si za službu osobní asistence do příštího roku stanovíme je jasné… být tady dál.

Přeji všem jen to dobré.

Za tým osobních asistentů

Lucie Vaculová, DiS.