Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

, ,

Rekondiční pobyt Bohuslavice 2023

rekondicni pobyt bohuslavice 2023 2f672bc6
Publikováno:
4. 8. 2023
fenix czechmade banner b3bea5bb

Letošní rekondiční pobyt jsme uspořádali v půlce prázdnin na přelomu července a srpna. Už druhým rokem jsme se vydali k městu Telč do Hospodářského dvora Bohuslavice. Tamní zázemí nám v minulém roce velmi vyhovovalo, proto jsme se neváhali vrátit. Scénář pobytu byl v porovnání s minulým rokem obdobný, ovšem počasí nám místo horkých dní nabídlo velmi brzký závan chladného podzimu.

Ať už pršelo, nebo na chvíli vyšlo slunce, o zábavu nebyla nikdy nouze. Opět jsme nemohli minout historické město Telč. Vyráželi jsme také do nedaleké Nové Říše, kam jsme se vypravili po stezce jen na vozíku s přídavným elektrickým kolečkem. Novinkou letos byla návštěva překrásného zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou, kam už jsme se dopravili auty. Nyní už naprosto chápeme, proč se této chloubě Vysočiny přezdívá moravské Versailles.

Program v samotném zázemí hospodářského dvora byl neméně zajímavý. Po každodenní rehabilitaci jsme se mohli odměnit v místní restauraci, nebo si zpříjemnit den projížďkou kolem minizoo. Ti, kteří nebyli minulý rok na exkurzi v palírně hospodářského dvora, neváhali a na prohlídku se vydali. V jeden den nás navštívili hned dva ředitelé ParaCENTRA Fenix, ten bývalý, jako vždy s kytarou, a ten současný, který využil pobytu, aby se blíže seznámil s klienty. Nechyběl táborák a grilování, večerní kvízy, soutěže, a samozřejmě turnaj ve stolním curlingu a fenixácký pětiboj.

Čas v Bohuslavicích jsme využili také k práci v projektu Pomáháte svým blízkým, Fenix pomůže vám. Pečující se zapojovali do nejrůznějších nácviků a komunitních aktivit pod taktovkou profesionálů.

Děkujeme všem, kteří nám opět po roce pomohli uspořádat tento výjimečný týden. Největší díky patří Nadaci Jedličkova ústavu za pomoc s financováním tohoto úžasného projektu. Už teď se těšíme na další ročník.