Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

,

Roztoč to! v Björnsonově sadu bylo poučné i zábavné

roztoc to 2023 web ff33c4c5
Publikováno:
31. 5. 2023
fenix czechmade banner b3bea5bb

Ve středu 10. května 2023 se v krásném prostředí Björnsonova sadu konal třetí ročník osvětové akce Roztoč to!. Spolu s Magistrátem města Brna a organizací Dnes pomáhám jsme zde uspořádali celodenní program se zaměřením na předcházení úrazů páteře a míchy. 170 žáků z pozvaných škol besedovalo s našimi klienty a fyzioterapeuty nejen o úrazech, ale i o běžném životě vozíčkářů. „Myslela jsem si, že to bude smutné povídání, ale když jsem slyšela pana Jarka, říkala jsem si, že i na vozíku se dá žít dobrý život. Ale stejně už nikdy nepojedu v autě, aniž bych si zapnula pásy,“ reagovala po absolvované přednášce středoškolačka Valentýna.

Kromě poučných přednášek si mohli žáci a studenti vyzkoušet kobercový curling pro vozíčkáře, jízdu zručnosti na invalidním vozíku, handbike trenažer s malou soutěží a cestu napříč parkem na handbiku. Pro zvídavé byl připraven malý kvíz ergoterapeutických pomůcek.

Odpoledne nám zpestřil svým dechberoucím vystoupením mistr světa v biketrialu Vašek Kolář. Nejenže nám předvedl úžasné triky na kole, ale nezapomněl připomenout, jak důležité je dodržovat určité bezpečnostní zásady, tak aby z každého závodu odcházel bez zranění.

Závěr odpoledne patřilo Samu Rychtarovi. Mladý zpěvák krásně naladil přihlížející publikum u odpolední kávy. Celým dnem nás provázela úžasná moderátorka Kristýna Kolibová.

Za velkou pomoc s organizací děkujeme Městské policii Brno a studentům Univerzity obrany. Velké díky patří také partnerům akce: Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, GHV Trading, Hasičský záchranný sbor ČR, Reservio, Piknikbox, Wedding DJs, Ochranný svaz autorský, Amici Pizza & Burgers, Free RadioRádio Krokodýl. Akce se konala pod záštitou Filipa Chvátala, člena Rady města Brna.