Slovácký okruh 2019

Publikováno:
26. 5. 2019
fenix czechmade banner b3bea5bb

V sobotu 25. května se do malebného městečka Žeravice u Kyjova sjeli příznivci kol, koloběžek, handbiků, zkrátka všeho, co se točí… Důvodem byl 2. ročník cyklo závodu pro všechny „Slovácký okruh“, který pořádal náš kamarád a člen ParaCENTRA Fenix Dušan Petřvalský. Okruhu, který měl přes 26 kilometrů, se zúčastnilo celkem 102 závodníků v 11 kategoriích, od profíků, hobbíků až po rekreační cyklo nadšence. Účastníci kategorie profi si tento okruh dali hned dvakrát.

Moderování závodu se ujal známý komik a herec Jakub Kohák. Absolutními vítězi se stali David Vozár a Josef Jurák ve shodném čase 1:30:10 (2 okruhy). Na handbiku přejel cílovou čáru jako první Miroslav Šulc v čase 0:52:47. Do závodu odstartoval i klient z Fenixu, pan Ľubomír Kubina, který dojel v krásném čase 1:13:34. Samotný organizátor Dušan odjel závod rekreačním tempem za necelé dvě hodiny. Kompletní výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

Kromě samotného závodu byl pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, dobré jídlo, studené pivo a vše umocnilo krásné letní počasí, které vydrželo do projetí posledního závodníka cílem. Pokud i Vy máte rádi kola a chcete poznat krásy Slovácka, tak dorazte příští rok do Žeravic.

Nemáte handbike, chtěli byste na vlastní kůži zažít, jaké to je šlapat rukama nebo potrénovat fyzičku? Tak se stavte k nám do Fenixu na handbike trenažér 😉