Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

,

Pátý Ples pro Fenix: Sjeté pneumatiky a prošlapané střevíce! S dortem popřála semifinalistka Peče celá země

ples pro fenix 2024 web 237ea95f
Publikováno:
30. 4. 2024
fenix czechmade banner b3bea5bb

Jihomoravská veřejnost se opět po roce sešla v prostorách brněnského hotelu Courtyard by Marriott u příležitosti Plesu pro Fenix. Největší akce svého druhu v České republice se odehrála v sobotu 20. dubna od 19 hodin. Benefiční večer odstartoval letošní dvacáté narozeniny ParaCENTRA Fenix.

Pátý Ples pro Fenix v jubilejním dvacátém roce organizace přilákal na dvě stě padesát hostů. Bezbariérového slavnostního večera se pak zúčastnilo přes třicet vozíčkářů. Programem provedla moderátorka Free rádia Kristýna Bejčková. Ples v brněnských Štýřicích otevřel ředitel centra Petr Houšť. „Mám velkou radost, že vidím mnoho našich klientů, podporovatelů, ale i zaměstnanců. Těší mě to krásné společenství lidí dobré vůle, kteří se o nás zajímají a pomáhají nám,“ řekl Houšť.

Ředitel organizace pak společně s předsedou spolku Jaroslavem Náhlíkem slavnostně nakrojili dort ke dvaceti letům Fenixu, jenž připravila semifinalistka populární soutěže Peče celá země Kristýna Vašíčková. Ta kvůli účasti na plesu oželela právě setkání soutěžících populárního pořadu. „Již v průběhu soutěže jsem byla těhotná. Dnes jsou malému čtyři měsíce. Ten dort vlastně pekl se mnou. Vždy si dělám legraci, že přes den jsem maminkou a večer cukrářkou. Od odvysílání soutěže se mi velmi změnil život. Nejen, že jsem na mateřské, ale plánuji vlastní provozovnu u Vyškova a kurzy pečení v Brně,“ prozradila přítomným Vašíčková.

K tanci a poslechu zahrála slovácká kapela Madusong známá například svou pohárovou písní pro 1. FC Slovácko. Hosté si také užili vystoupení tanečních reprezentantů České republiky Vanesy Holíkové a Jakuba Huvara z brněnského Infinity Dance Team. Patří jim obrovská poklona, jelikož na poslední chvíli zaskočili za nemocnou vítězku StarDance Dariju Pavlovičovou a jejího tanečního partnera Dominika Vodičku. „Program jsem si moc užil. Všude se dostanu i na vozíku, to je hlavní. ParaCENTRU Fenix bych paradoxně popřál málo klientů, jednoduše proto, aby se lidé tolik nezraňovali. Fenix pro mě znamená partu skvělých lidí, kteří mi dovedou pomoci. Super fyzioterapii a místo na které se můžu spolehnout,“ řekl klient centra Petr Svoboda.

Hosté si v průběhu večera užili také výborný raut, bohatou tombolu a kolo štěstí od milých sponzorů ParaCENTRA Fenix. Jako v předešlém ročníku nechyběla ani neomezená konzumace nealkoholických nápojů, piva a vína v průběhu HAPPY HOUR. Památku na benefiční večer hostům na místě vyhotovil Radim Hájek se svým Fotokoutkem.

Večer se uskutečnil pod záštitou primátorky statutárního města Brna Markéty Vaňkové. Hlavním partnerem bylo Statutární město Brno. Významnými partnery byly Škoda Auto, TESCAN, RenocarOHLA ŽS.

Foto: Marek MusilFilip Hladík