Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Zájem o preventivní besedy ParaCENTRA Fenix nadále roste

preventivni besedy 2023 382fbe16
Publikováno:
29. 12. 2023
fenix czechmade banner b3bea5bb

Číslo osob, které v České republice skončí každý rok vlivem úrazu na invalidním vozíku, stále šplhá až ke třem stovkám. Proto jsme velmi rádi, že s pravidelností narůstá také zájem o naše preventivní besedy na školách.

Týmy ParaCENTRA Fenix ve složení: fyzioterapeut/ergoterapeut a vozíčkář letos přednášely na základních a středních školách v Jihomoravském kraji celkem čtyřicetkrát. Přednášku o tom, jak předcházet úrazu a co dělat, když už se poranění stane, tak vyslechlo 1.519 dětí. Pro srovnání – v loňském roce jsme uskutečnili přednášek jednatřicet pro 1.122 žáků a studentů.

Jsme moc rádi, že besedy mají pro děti význam a vážíme si každé zpětné vazby. „Předně bych velmi ráda poděkovala za preventivní programy, které na naší škole včera a dnes proběhly. Zvláště bych chtěla ocenit velmi lidský přístup obou lektorek a vašeho klienta. Myslím, že tento příklad je pro žáky opravdu velmi přínosný,“ zaslala nám do Fenixu školní metodička prevence Martina Hunkesová ze ZŠ Židlochovice. Děkujeme.

Školní preventivní besedy pokračují i v roce 2024 a ParaCENTRUM Fenix je zajišťuje bezplatně, projekt je financován z prostředků Jihomoravského kraje odboru zdravotnictví. Pro více informací kontaktujte manažerku služeb Mgr. Kristýnu Náhlíkovou. Pište: nahlikova@pcfenix.cz, volejte: +420 739 646 395