Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

,

Na Špilberku zazpívá Zdislava Bočková pro ParaCENTRUM Fenix

Publikováno:
3. 10. 2019
fenix czechmade banner b3bea5bb
Zdislava Bočková

6. listopadu v 19 hodin se na hradu Špilberk uskuteční benefiční Koncert pro Fenix, jehož výtěžek je určen na osobní asistenci lidem, kteří se ocitli po úrazu míchy na vozíku. V originálním, italsky laděném programu koncertu vystoupí sopranistka Zdislava Bočková za klavírního doprovodu Marty Vaškové. Premiéru zde bude mít také videoprůvodce pro vozíčkáře, který pomáhá návštěvníkům na vozíku zvládnout prohlídku Špilberku a detailně jim ukazuje, jak a kde se mohou bezpečně v prostorách hradu pohybovat. Večerem bude provázet Aleš Zbořil, který je patronem a současně moderátorem videoprůvodců pro vozíčkáře, vznikajících v rámci projektu HandMedia. Koncert je pořádán pod záštitou paní Dagmar Havlové a Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a Mgr. Petra Hladíka, 1. náměstka primátorky statutárního města Brna ve spolupráci s Rotary klubem Brno City, Muzeem města Brna, Národním divadlem Brno a dalšími partnery.

„Na koncert Zdislavy Bočkové se velmi těšíme. Je to mladá talentovaná operní pěvkyně, která zazářila jako jediná česká zástupkyně letošní prestižní soutěže Plácida Dominga Operalia a pro nás vystoupí bez nároku na honorář. Za tento přístup jí velmi děkujeme, stejně jako za podporu návštěvníkům, kteří si za 1000 korun koupí vstupenku, a partnerům, kteří nás formou koncertu podpoří. Během večera také vystavíme v Hranolové věži dětské obrazy, které budou malou ochutnávkou připravované výstavy. Tu zahájíme 28. listopadu 2019 v divadle Reduta, kde se poté bude konat 16. ledna 2020 jejich dražba,“ říká Michal Odstrčil, ředitel ParaCENTRA Fenix.

ParaCENTRUM Fenix je nezisková organizace, která aktuálně sdružuje 130 vozíčkářů a jejich rodinných příslušníků a poskytuje služby více než 250 klientům. S mottem Roztáčíme život naplno pomáhá lidem po poškození míchy při návratu do aktivního života. Nápad natáčet videa pro hendikepované vznikl na základě zkušeností členů realizačního týmu projektu HandMedia, kteří jsou sami zdravotně postižení a s nedostatkem informací se denně potýkají. Díky videoprůvodci se dostanou k potřebným informacím, které jim pomohou zvládnout návštěvy úřadů, nemocnic, sportovišť, kulturních zařízení a dalších míst a objektů. V rámci projektu už byla zmapována taková místa, jako například Magistrát města Brna, tržnice na Zelném trhu, VIDA! Science centrum, Technické muzeum Brno, Tyršův sad, Úrazová nemocnice v Brně, Hvězdárna a planetárium v Brně, brněnské hlavní nádraží, Mahenova knihovna, divadlo Reduta a další.

Více informací vč. rezervace vstupenek naleznete na webu www.koncertprofenix.cz.