101. Kladrubské hry

Od 22. května do 25. května probíhal 101. ročník Kladrubských her pro současné i bývalé pacienty Rehabilitačního ústavu Kladruby. Startovalo se v mnoha sportovních disciplínách od basketbalu, stolního hokeje, konzolových her, orientačního běhu až po bocciu. Základem bylo sportovce rozdělit do čtyř týmů podle barev, kdy kapitáni jednotlivých týmů byli fyzioterapeuti zdejšího ústavu.

Já sám jsem měl možnost startovat za zelený tým, který jsem se snažil podpořit svými výkony v pétanque, střelbě ze vzduchové pistole, stolních kuželkách a PC hrách. Celé hry vyhrál tým červené barvy, my jsme skončili druzí, třetí byl žlutý tým a poslední skončil tým modrý. V pátek 25. května proběhlo slavnostní vyhlášení, při kterém jsme obdrželi skvělé diplomy a medaile. Večer zakončila ohnivá show a koncert skupiny Franťák. Po celou dobu klání panovala krásná atmosféra, která si nezadala ani s atmosférou na paralympijských hrách.

Děkuji pořadatelům a kapitánům za uspořádání akce, která patří k největším sportovním událostem pro handicapované v České republice. Více informací a fotky můžete nalézt na stránkách Benešovského deníku, který byl po celou dobu partnerem.

Radek Procházka

18.06.2018 |