Prodloužení invalidity

PoradenstvíProdloužení invalidity
Nastasiya Lukoyanova asked 2 years ago

Dobrý den, mám invaliditu II.st. která se skončí za 2 měsíců. Zdravotní stav nezlepšil se bohužel (epilepsie již 10 let) – naopak… Jak mužů se požádat o prodloužení toho posudku?  Kolík mám času a jaké papíry, potvrzení musíme mít? Předem děkuji za pochopení a zpětnou odpověď. 

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 2 years ago

Dobrý den, paní Lukoyanova,
děkujeme za Váš dotaz. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) termíny končících posudků hlídá sama, pokud je Vám invalidní důchod vyplácen, a bude Vás kontaktovat.
V případě, že máte invaliditu, ale bez výplaty invalidního důchodu, potom je potřeba, abyste ČSSZ kontaktovala Vy sama.
Další možnost, kdy kontaktujete ČSSZ Vy, je v případě, že chcete požádat o zvýšení stupně invalidity. Tehdy podáte žádost o přezkoumání Vašeho zdravotního stavu.
Ve všech případech je potřeba, aby Váš praktický lékař měl co nejčerstvější (max. 6 měsíců staré) lékařské zprávy od odborných lékařů, jejichž kopie následně poskytne Lékařské posudkové komisi. Ta bude na základě těchto lékařských zpráv rozhodovat o prodloužení posudku o invaliditě.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz), na mne havlikova@pcfenix.cz, případně tel. +420 739 359 489 nebo +420 739 646 396.
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice