Prodloužení invalidity

PoradenstvíProdloužení invalidity
Nastasiya Lukoyanova asked 10 months ago

Dobrý den, mám invaliditu II.st. která se skončí za 2 měsíců. Zdravotní stav nezlepšil se bohužel (epilepsie již 10 let) – naopak… Jak mužů se požádat o prodloužení toho posudku?  Kolík mám času a jaké papíry, potvrzení musíme mít? Předem děkuji za pochopení a zpětnou odpověď. 

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 10 months ago

Dobrý den, paní Lukoyanova,
děkujeme za Váš dotaz. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) termíny končících posudků hlídá sama, pokud je Vám invalidní důchod vyplácen, a bude Vás kontaktovat.
V případě, že máte invaliditu, ale bez výplaty invalidního důchodu, potom je potřeba, abyste ČSSZ kontaktovala Vy sama.
Další možnost, kdy kontaktujete ČSSZ Vy, je v případě, že chcete požádat o zvýšení stupně invalidity. Tehdy podáte žádost o přezkoumání Vašeho zdravotního stavu.
Ve všech případech je potřeba, aby Váš praktický lékař měl co nejčerstvější (max. 6 měsíců staré) lékařské zprávy od odborných lékařů, jejichž kopie následně poskytne Lékařské posudkové komisi. Ta bude na základě těchto lékařských zpráv rozhodovat o prodloužení posudku o invaliditě.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz), na mne havlikova@pcfenix.cz, případně tel. +420 739 359 489 nebo +420 739 646 396.
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice