Ostatní služby

Snažíme se pomáhat a být aktivní v co možná nejvíce oblastech. Vydejte se s námi na rekondiční pobyt nebo na preventivní besedu. Zapůjčíme Vám kompenzační pomůcky, které zrovna potřebujete, ale pořídit si vlastní je právě nad Vaše finanční možnosti. Dopravíme Vás kamkoliv, kam potřebujete. Můžeme Vám dočasně nabídnout vlastní bezbariérový byt anebo poradit, kam vyrazit na bezbariérový výlet.

Besedy

Besedy

Na životním příběhu jednoho z našich klientů si ukážeme jak tenká je hranice bezpečnosti. Žáci se naučí předcházet úrazu i to, co se děje, když už se úraz stane. Na závěr si mohou vyzkoušet jízdu na vozíku a zeptat se jednoho z našich klientů na vše, co je zajímá.
Bezbariérová přeprava

Bezbariérová přeprava

Potřebujete se přepravit k lékaři, na úřad, za kulturou, nebo kamkoliv jinam? Nemáte možnost se samostatně přepravit? Neváhejte využít naše bezbariérově upravená vozidla ParaCENTRA Fenix. Přepravu poskytujeme v Brně a jeho blízkém okolí. V případě Vašeho zájmu, o tuto službu, se na nás neváhejte obrátit.
Bezbariérová videa HandMedia

Bezbariérová videa HandMedia

S podporou Odboru zdraví Magistrátu města Brna realizuje naše organizace projekt "Brno je i moje město", který mapuje skutečnou bezbariérovost v objektech příspěvkových organizací města Brna. Výstupem je krátké instruktážní video, které poskytuje viz...
Bezbariérové cestování

Bezbariérové cestování

Cestujte bez bariér! Využijte cestovatelských zkušeností ostatních vozíčkářů a vydejte se do prověřených destinací. Nechte si doporučit bezbariérové ubytování, dopravu, restaurace i výlety a další aktivity od těch, kteří lokalitu prožili na vlastní kůži.
Bezbariérový byt

Bezbariérový byt

Řešíte aktuálně otázku bezbariérového bydlení v Brně? Rekonstruujete svůj současný byt a nevíte, kam hlavu složit? Využijte možnost přechodného ubytování v našem bezbariérovém bytu 3+1 na ulici Kosmonautů. Společně s pečující osobou je vám plně k dispozici až na 6 měsíců.
Instruktor soběstačnosti

Instruktor soběstačnosti

Chcete zvládat co nejvíce věcí sami? Nechcete být neustále odkázáni na pomoc druhých? Pokud jste si na tyto otázky odpověděli ano, je právě pro vás určena ergoterapie s instruktorem soběstačnosti.
Půjčovna kompenzačních pomůcek

Půjčovna kompenzačních pomůcek

Není třeba všechny kompenzační pomůcky hned nakupovat. V případě, že zrovna testujete, co vám sedne, nebo se potýkáte s poruchou stávajících, čekáte na zhotovení pomůcky na míru, popř. využijete pomůcku pouze krátkodobě. Vypůjčte si kompenzační pomůcky, které právě potřebujete, na celé 3 měsíce.
Výživové poradenství

Výživové poradenství

Toužíte po změně, která vám přinese radost, zlepší zdravotní stav, zvýší vaše sebevědomí a přinese celkovou spokojenost? Chcete zdravě jíst, vypadat a cítit se lépe? Jste odhodlaní a motivovaní svých snů dosáhnout?
Vzdělávání a volný čas

Vzdělávání a volný čas

Oslaďte si své dny volnočasovými aktivitami od týrání těla v posilovně přes získávání nových znalostí a dovedností až po navazování kontaktů s novými přáteli.   Sportujte Vylepšete si kondičku a vytrvalost nebo si zkrátka vyčistěte...
Rekondiční pobyty

Rekondiční pobyty

Rekondiční pobyty organizujeme každý rok pro naše klienty a jejich rodiny v některém z bezbariérových středisek. Zahrnuje sportovní a společenské aktivity, vzdělávací workshopy a poradenství.

Informace jako na dlani

Přihlaste se ke zpravodaji a mějte aktuální přehled o dění ve Fenixu.

     Souhlasím se zasíláním Zpravodaje